czwartek, 17 stycznia 2013

Jak zacząć pisać bloga

Jak dobrze zacząć pisać bloga .

W blogowaniu najważniejsza jest systematyczność dodawania wpisów . Ludzie lubią blogi na których się coś dzieje i nie ważne na jaki temat piszemy najważniejsze aby informacje na naszym blogu były często aktualizowane .
Zanim zaczniesz pisać bloga to powinieneś przygotować sobie kilka wpisów na dość ciekawe tematy z twojej branży .
Ważne żeby początkowe wpisy nie zawierały żadnych błędów ortograficznych i były spójne logicznie bo jeżeli ktoś trafi na twojego bloga i zobaczy tam dużo rażących błędów to może wyrobić sobie o twoim blogu złe zdanie .Pamiętaj że blog to miejsce luźnych przemyśleń i staraj się dzięki temu złapać lepszy kontakt z czytelnikiem .

Na twoim blogu nie powinno też brakować informacji dotyczących kontaktu z tobą- pamiętaj że jeżeli ktoś zainteresuj się twoim blogiem to może dojść do tego że będzie zainteresowany wymianą linków .W zasadzie to są podstawy bo jeżeli będziemy tworzyć treść na w miarę dobrym poziomie to czytelnicy sami się znajdą .
Pamiętaj też żeby się nie zniechęcać - bezpieczny okres po którym można ocenić czy blog ma potencjał to około 2-3 miesiące jeżeli po tym czasie nikt nie zagląda na twojego bloga powinieneś się zastanowić nad tym gdzie popełniłeś błąd bo w tej sytuacji na pewno coś pominąłeś . Najczęściej blogi upadają bo nie mają czytelników i ich autor się zniechęca .Pamiętaj że czytelnicy znajdą się z czasem ale czasami warto im pomóc odnaleźć bloga w sieci poprzez reklamowanie .
O reklamowaniu bloga możesz przeczytać tutaj : Gdzie reklamować bloga ?

To by było tyle jeśli chodzi o te najprostsze wskazówki dotyczące jak dobrze zacząć bloga . Pamiętaj że czytelnicy przyjdą z czasem , Pozdrawiam !

8 komentarzy:

 1. Mam pytanie. Piszesz, że po ok. 2-3 miesiącach można ocenić czy blog ma potencjał czy nie. Ja założyłam swój blog pół firmowy/pół osobisty na początku grudnia. Najpierw był jakiś ruch, a teraz mam wrażenie, że potencjał upada. I nie wiem, czy jest to kwestia tematyki, czy też reklamowania. Będę wdzięczna za podpowiedź:

  http://www.prezentyzfabryki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosze pomóż i oceń mojego bloga sama już nie wiem o czym pisać może doradzisz?
  http://wszystko-co-zarabiste.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepraszam za długą nieobecność ale byłem bardzo zajęty .
  Co do Fabryki Prezentów to twój blog ma dość dobrą treść ale jeżeli nie jesteś zadowolony z ruchu to powinieneś skupić się na optymalizacji aby być lepiej oceniany przez wyszukiwarki.
  Natomiast Naomi myślę że na twoim blogu brakuje treści powinnaś skupić się na tym aby opisać każde zdjęcie paroma słowami wtedy na pewno łatwiej wyszukiwarkom będzie ocenić co jest na twoim blogu i kogo na niego skierować.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://karcia17.blogspot.com/
  zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Apro po błędów, przed kropką, przecinkiem i dwukropkiem nie stawiamy spacji. :D A wpis świetny. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pisać bloga z pasja to jest duży atut i nigdy nie wątpić w to co się robi :P . A dodatkowo wejść w współprace z firmami np. NextClick.pl, aby blog zaczął na siebie zarabiać. Ja od niedawna współpracuje z ta firma i muszę powiedzieć, że zaczyna mi się to jeszcze bardziej wszystko podobać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy post i praktyczne wskazówki dla początkujących blogerów. Sam niedawno założyłem bloga lifestylowego :) Systematyczność to podstawa.

  Pozdrawiam, http://www.jegostrefa.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydatne wskazówki. Przy okazji zapraszam do siebie: http://ma--ry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń